Hμερίδα «Γνωριμία με την Υπηρεσία Ψυχολογικής Υποστήριξης του ΕΜΠ»

Η Δομή Υποστήριξης Παρεμβάσεων Κοινωνικής Μέριμνας Φοιτητών ΕΜΠ διοργανώνει την ημερίδα με θέμα: «Γνωριμία με την Υπηρεσία Ψυχολογικής Υποστήριξης του ΕΜΠ» την Πέμπτη 21 Νοεμβρίου 2019, στην Αίθουσα Πολυμέσων (κτήριο Βιβλιοθήκης) στην Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου και προσκαλεί όλα τα μέλη της πολυτεχνειακής κοινότητας να την παρακολουθήσουν.

Στην εκδήλωση θα έχετε τη δυνατότητα να ενημερωθείτε για την Υπηρεσία Ψυχολογικής Υποστήριξης και για το πώς μπορεί η συγκεκριμένη Δομή να σταθεί αρωγός στις δυσκολίες που αντιμετωπίζει ένας φοιτητής. Απώτερος στόχος είναι η εδραίωση μιας από κοινού βοηθητικής προσέγγισης των φοιτητών με ειδικά θέματα ψυχικής υγείας.  Στην προσπάθεια αυτή είναι ιδιαίτερα σημαντική η υποστήριξή σας και η ενεργή συμμετοχή σας στις εκδηλώσεις της Δομής.

Συνημμένα θα βρείτε τη πρόσκληση και το πρόγραμμα της ημερίδας