Απονομή διπλωμάτων 2022

Την Πέμπτη 22 και την Παρασκευή 23 Νοεμβρίου 2023, έγινε η απονομή των Διπλωμάτων στους Διπλωματούχους της Σχολής ΕΜΦΕ, περιόδων Φεβρουαρίου-Ιουνίου-Οκτωβρίου 2022, στην αίθουσα Τελετών του κτηρίου Διοίκησης του ΕΜΠ.

Χαιρετισμό απηύθυναν ο Πρύτανης του ΕΜΠ, Καθηγητής της Σχολής Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών κ. Ι. Χατζηγεωργίου, ο εκτελών χρέη Κοσμήτορα της ΣΕΜΦΕ Καθηγητής κ. Ι. Ράπτης, και μέλη του ΔΣ του Επιστημονικού Συλλόγου Διπλωματούχων της ΣΕΜΦΕ.

>Ο εκλεγμένος Κοσμήτορας της Σχολής, Καθηγητής κ. Σ. Κουρκουλής (που πρόσφατα εξελέγη Σύμβουλος και μετακινείται στο Συμβούλιο Διοίκησης του ΕΜΠ) εκφώνησε την κεντρική ομιλία της απονομής, συγχαίροντας του νέους Διπλωματούχους, ευχόμενος καλή συνέχεια στα σχέδιά τους και ανατρέχοντας στα βασικά χαρακτηριστικά της Σχολής και των σπουδών τους.

Κατά την τελετή απονεμήθηκαν και τα βραβεία στους τρεις πρώτους, κατά σειρά επιτυχίας, αποφοιτήσαντες αυτών των περιόδων.

Η Σχολή συγχαίρει τους νέους Διπλωματούχους και τους εύχεται υγεία και καλή σταδιοδρομία.