Έφυγε από τη ζωή ο Άρις Αραγεώργης

Μετά από μακρά και ηρωϊκή μάχη για τη ζωή του, ο αγαπητός σε όλους Άρις Αραγεώργης, Επίκουρος Καθηγητής της Σχολής Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών, έφυγε το απόγευμα της Τετάρτης 8/8/2018 για το μεγάλο ταξίδι..

Αξιόλογος και ευφυής άνθρωπος, σπουδαίος επιστήμων και πολύτιμος συνεργάτης. Το ήθος, το ύφος, η καλοσύνη του και το ιδιαίτερο πνεύμα του θα λείψει σε όλους μας. Η εργατικότητά του, ο ακριβής και νηφάλιος λόγος, όπως έχει μείνει σε κείμενά του, και το υπαινικτικό του χιούμορ, ας γίνει έμπνευση.

Η Σχολή εκφράζει τα θερμά της συλλυπητήρια στους δικούς του ανθρώπους και εύχεται, η ανάμνηση του Άρι να τους δίνει καρτερία και δύναμη.

Η κηδεία του, πολιτική, θα γίνει το Σάββατο 11/8/2018, ώρα 12:00, στο Α΄ Νεκροταφείο Αθηνών. Επιθυμία του, αντί στεφάνου, για όποιον έχει τη δυνατότητα, τα χρήματα να διατεθούν σε δωρεές προς τη Σχολή Ε.Μ.Φ.Ε. και το Τμήμα Φιλοσοφίας του Πανεπιστημίου Πατρών.

Καλό σου ταξίδι Άρι. Η Σχολή μας είναι φτωχότερη από εχθές