Ανακοίνωση της Κοσμητείας της Σχολής ΕΜΦΕ

Η Κοσμητεία της Σχολής Ε.Μ.Φ.Ε., συμπαρίσταται στα μέλη της Γραμματείας της Σχολής, κυρίες Π. Λούρα και Ε. Ραπτάκη, οι οποίες έχουν μηνυθεί από σπουδαστή της Σχολής, και δικάζονται αύριο Τρίτη 5/11/19 στο Ζ Μονομελές Πλημμελειοδικείο Αθηνών.

Η Κοσμητεία της Σχολής, με βάση την αφοσίωση των δύο μελών της Γραμματείας στα καθηκοντά τους και στην εξυπηρέτηση των σπουδαστών και των μελών της Σχολής, αλλά και το βεβαρημένο ιστορικό του συγκεκριμένου σπουδαστή με σωρεία περιπτώσεων αντι-ακαδημαϊκής και επιθετικής συμπεριφοράς προς πολλά μέλη της Σχολής, και πριν και μετά το επεισόδιο για το οποίο κατηγορούνται τα δύο μέλη της Γραμματείας, θεωρεί ψευδή και άδικη την εις βάρος τους κατηγορία και πιστεύει ότι θα αθωωθούν πανηγυρικά.